Zadzwoń do nas
PL: +48 503-630-257
DE: +49 163-69-57-720
O naszej agencji

Eva-Consulting specjalizuje się w zatrudnianiu osób w charakterze opiekunek/opiekunów osób starszych w Niemczech, którzy potrzebują wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Zadaniem nadrzędnym firmy jest jak najbardziej indywidualne i profesjonalne podejście do naszych współpracowników, a co się z tym wiąże, zagwarantowanie im bezpiecznej formy pracy opartej na czytelnych i uczciwych zasadach.

Założycielka firmy Eva-Consulting od niemalże 30. lat mieszka w Niemczech i przez wiele lat obserwowała narastający problem opieki nad seniorami spowodowany szybko starzejącym się społeczeństwem oraz niewydolnością systemu opiekuńczego.

Według oficjalnych danych, znanych nie tylko z mediów, w Niemczech jest zbyt mało domów opieki nad seniorami, miejsca w ww. instytucjach są często bardzo drogie a ponadto jest ogromny niedobór personelu tzw. opiekuńczego.

Wielu niemieckich seniorów niechętnie widziałoby się w domu seniora lub innej podobnej instytucji, dlatego też jest ogromne zapotrzebowanie na opiekunki z krajów Europy Wschodniej, szczególnie z Polski. Niemieccy seniorzy mają ogromne zaufanie do polskich opiekunek, które są zazwyczaj bardzo empatyczne, uczciwe i obowiązkowe a ponadto doskonale rozpieszczają ich podniebienia.

Wciąż zwiększająca się ilość osób potrzebujących pomocy na terenie Niemiec (według niemieckich danych statystycznych liczba osób niepełnosprawnych, potrzebujących codziennego wsparcia, wyniesie w roku 2030 ok. 4 miliony) oraz niskie wynagrodzenia za pracę a także niskie emerytury w Polsce, stało się przyczynkiem do założenia firmy, której celem jest zarówno pomoc niemieckim seniorom jak i polskim opiekunkom/opiekunom, którzy dzięki pracy mogą podnieść swoją stopę życiową.

Jednym z priorytetowych zadań firmy jest zapewnienie współpracownikom stabilnego i bezpiecznego- opartego na jasnych zasadach- zatrudnienia, jak najwyższych dochodów oraz przyjemności czerpanej z wykonywanej pracy.

Profesjonalni, polskojęzyczni koordynatorzy pozostają do dyspozycji opiekunek przez całą dobę, tak, aby mogli świadczyć wsparcie emocjonalne i faktyczne a w sytuacjach trudnych - czasami nieprzewidzianych - reagować na miejscu.

Dokładamy wszelkich starań aby każda ze stron była usatysfakcjonowana.